0 534 088 81 82

Hatay Araç Kiralama: Şehri keşfedin

Hatay Araç Kiralama

 

Farklı kültürlerin yüzyıllardır bir arada barındığı şehir olarak anılan Hatay, Türkiye nin medeniyetler beşiği olarak da bilinir. Zengin lezzetlerle dolu mutfağıyla ünlenen Hatay, tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle de dikkat çeker. Türkiye – Suriye sınırındaki Hatay; Antakya il merkeziyle ve Samandağ, İskenderun, Yayladağı, Reyhanlı, Dörtyol ve Kırıkhan gibi tarihi ve kültürel değeri olan ilçeleriyle önemli bir seyahat noktası haline gelmiştir. Şehri rahat ve kolay bir şekilde keşfetmek için Hatay rent a car firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

 

Hatay Araç Kiralama: Şehri keşfedin

 

Hatay da araç kiralayarak şehri keşfe çıktığınızda sizi cezbedecek pek çok durak noktanız olduğunu göreceksiniz. Şehir merkezinin yanı sıra şehrin farklı ilçelerinde ilgi çekici tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Yüzyıllar boyunca çeşitli kültürleri barındıran şehir, bu kültürlerin katmanlaşmasıyla size etkileyici deneyimler sunuyor.

 

Hatay Rent A Car: Titus Kaya Tüneli ve Titus Mezarlıkları

 

Hatay kent merkezi dışında yer alan ve şahsi araç dışında ulaşımın oldukça zor olduğu Samandağı ilçesindeki Titus Kaya Tüneli ve Titus mezarlıklarını şehrin en güvenilir rent a car firmalarından kiraladığınız aracınızla ziyaret edebilirsiniz.

M.Ö. 300 yılı döneminden kalan antik kent, Samandağın 5 km kuzeyinde konumlanıyor. 1380 metre uzunluğundaki bu tünel, Çevlik ilçesine kadar ilerliyor. Geçmişten gelen izler, on iki adet kaya mezarı diğer önemli tarihi kalıntılar arasında yer alıyor.

 

Hatayda Ucuz Araç Kiralama: Vakıflı Köy Ziyareti

 

Ermenilerin yaşadığı bir köy olan Vakıflı, köy yaşamının doğal güzelliğiyle birlikte 30 hanelik köy yerleşimiyle de görülmeye değer bir rota sunuyor. Portakal ve turunç gibi yerel meyveleri tatmak için bile gidilebilecek olan bu yerleşime ucuz araç kiralama seçeneğiyle kiralayacağınız aracınızla kolayca ulaşılabilirsiniz. Köyde yaşayan Ermeni halkın ibadet mekanı tarihi kiliseyi de ziyaret edebilirsiniz.

 

Hatay Günlük Araç Kiralama: Tadı Damağınızda Kalacak Hatay Lezzetleri

 

Sadece leziz yemekleri için bile sık sık ziyaret edilen Hatay’da, bir lezzet durağından diğerine günlük araç kiralama seçeneği sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Hatayı ziyarete gidip de damak tadınıza uyan bir yiyecek bulamamak neredeyse imkansız görünüyor. Özellikle künefesiyle meşhur olan Hatay’da farklı lezzetleri keşif için Batıayaz Yaylasından kent merkezindeki Harbiye restoranlarına dek farklı seçenekler bulunuyor.


 
Hatay Car Rental | Hatay Rent A Car | Hatay Araba Kiralama | Hatay Oto Kiralama © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Bu site, Sahin Diktepe tarafından Rent A Car Pro Paket Sistemi ile hazırlanmıştır.
Destek ve Rezervasyon Hattı 0 534 088 81 82