0 534 088 81 82

Hatay da Deniz Otobüsü Projesi HADO hayata geçiyor


Yalnızca Hatay değil Türkiye için de önem arz eden deniz otobüsü, meclis onayı çıktığı takdirde egemenliğin ulusa verildiği 23 Nisan da İskenderun dan Mersin Marina ya doğru ilk seferini yapacak.

ALINACAK GEMİLER TÜRKİYE NİN İLK YÜKSEK HIZLI GEMİSİ OLACAK

Proje kapsamında uluslararası sularda yol alacak gemilerin niteliği netleştirildi. Yurt dışından getirtilecek, 45 knot hızlı gemiler Türkiye de bir ilk olacak. Bu gemilerle, bir seferde 330 kişinin ulaşımı sağlanabilecek. Gemide restoran hizmetleri ve kargo hizmetleri de yer alacak.

CEP YAKMAYAN ULAŞIM VE ZAMAN TASARRUFU SAĞLANACAK

Planlanan seferlerin süreleri ve fiyat tarifesi ise şekilde olacak:

İskenderun - Mersin arası 1 saat 48 dakika, 29 Türk Lirası,

İskenderun - Gazimağusa arası 2 saat 50 dakika, 149,50 Türk Lirası

Samandağ - Beyrut arası 3 saat 25 dakika, 159,50 Türk Lirası

Kıbrıs ta 36 bin Hataylının yaşadığı ve Hatay- Mersin arasında kara yolu ile günde 16 bin 500 kişinin seyahat ettiği hususları göz önünde bulundurulduğunda projenin ne denli önemli olduğu bir kez daha gözler önüne seriliyor.

HATAY DENİZ YOLU İLE DÜNYAYA AÇILIYOR

Proje hayata geçirildiği takdirde, Hatay ın öncelikle Türkiye ile sonra da dünya ile bağlantısı deniz yolu ile de sağlanmış olacak.

KADİM ŞEHİRLER HATAY VE BEYRUT UN ETKİLEŞİMİ GÜÇLENECEK

Projenin onaylanmasıyla, Lübnan ın Beyrut kenti ile benzer kadim özelliklere (kültürel, gastronomik) sahip Hatay, arasındaki bağ güçlenecek.

HATAY IN İKİ BÜYÜK ZAFERİ DENİZ OTOBÜSÜ PROJESİYLE TAÇLANIYOR

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ın üstün çabalarıyla Hatay a kazandırılan UNESCO gastronomi şehri unvanı ve EXPO 2021 vizyonunun en somut projesi olarak değerlendirilen deniz otobüsü projesi, hem Hatay halkına hem de ulusal ve uluslararası arenaya büyük kazanımlar sağlayacak.

PROJENİN ONAYLANMASI İÇİN NEFESLER TUTULDU

Hatay Ulaşım AŞ nin(HATULAŞ) gerçekleştirmek istediği proje, 11 Ocak günü komisyona havale edilmişti. Projenin komisyondan geçmesi ve mecliste tekrar görüşülerek oylanması Hatay ın geleceği için büyük önem arz ediyor.

ORTADOĞU DA SULAR DURULDUĞUNDA LAZKİYE SEFERLERİ DE PLANLAR ARASINDA

HBB, bölgesel sorunlar ortadan kalktığında ve Suriye’de barış iklimi hakim oluğunda Hatay-Lazkiye seferlerinin de başlatılabileceğini açıkladı. 


EXPO VE GASTRONOMİ KENTİ HATAY GÜNEY AVRUPA YA DENİZ YOLUYLA BAĞLANACAK

Projenin başat vizyonu arasında EXPO ve Gastronomi kenti Hatay’ı deniz yoluyla Güney Avrupa ya bağlamak da yer alıyor. Bu sayede Günay Avrupa’dan  kurvaziyer turizmle kadim kent Hatay’ı ziyarete gelen turist sayısında ciddi oranda artış sağlanacak.

Kentin sosyo-kültürel ve ekonomik gelişimi için mega proje olarak değerlendirilebilecek bu proje, gelecek günlerde de Hatay gündemdeki yerini koruyacak. www.arabakiralamahatay.com


 
Hatay Car Rental | Hatay En Ucuz Oto Kiralama | Hatay Rent A Car | Hatay Araba Kiralama | Hatay Araç Kiralama | Hatay Havalimanı Araç Kiralama |Hatay Oto Kiralama| © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Bu site, Sahin Diktepe tarafından Rent A Car Pro Paket Sistemi ile hazırlanmıştır.
Destek ve Rezervasyon Hattı 0 534 088 81 82